Liczba platform, na których można stworzyć i prowadzić bloga jest spora. Mimo, że poniższa grafika prezentuje tylko te najpopularniejsze, to i tak, król może być tylko jeden. I jest nim WordPress. Dlaczego? Oto 5 powodów.

Najpopularniejsze platformy blogowe

 

5 zalet WordPressa

1. Największy wybór dodatków

Dzięki bazie ogromnej ilości dodatków takich jak darmowe szablony, wtyczki, widgety, w zasadzie trudno znaleźć dwa identyczne blogi zbudowane na bazie WordPressa.

 

2. Największa społeczność

A tym samym duże możliwości wsparciaoraz materiałów do nauki. Jeśli przeszukamy internet w poszukiwaniu jakiegoś problemu związanego z WordPress lub w poszukiwaniu materiałów do nauki, na 100% znajdziemy przynajmniej kilka aktualnych źródeł tych informacji.

 

3. Częste aktualizacje

Oznacza to, że zarówno sama platforma WordPress jak i wtyczki, z których będziemy korzystać będą zawsze aktualne i będą zawierać najnowsze rozwiązania.

 

4. Prostota połączona z dużymi możliwościami

To sprawia, że bariera wejścia do blogosfery jest niewielka. W zasadzie bez specjalnych umiejętności technicznych można stworzyć własnego bloga. A w miarę wzrostu naszych umiejętności technicznych naszego bloga będziemy mogli dostosowywać do naszych oczekiwań.

 

5. Uniwersalność

Oznacza to, że WordPress to dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących blogerów chcących pisać o swoich zainteresowaniach, dla osób, chcących zarabiać na blogu oraz dla firm. Dzięki odpowiednim szablonom każdy stworzy bloga, który spełni jego potrzeby.

 

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *